Wigilia szkolna

23 grudnia 2011 r.

Gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia zasiadamy wspólnie do stołu, łamiąc się opłatkiem. W blasku kolorowej choinki powoli, niczym gwiazdy na niebie, budzą się kolędy. W ostatni dzień przed feriami zimowymi, a i też w przeddzień Wigilii – 23 grudnia słowem i kolędą uczniowie w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Była Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołki...

Nad całością przedsięwzięcia czuwały: nauczycielka jęz. polskiego p. Irena Żygis i nauczycielka muzyki p. Edyta Staniulioniene. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.

Nie obeszło się bez ciepłych, świątecznych słów Pani Dyrektor Czesławy Bartoszewicz. Następnie w atmosferze pełnej miłości i życzliwej radości nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Jak nakazuje tradycja tak i na naszym stole nie zabrakło wigilijnych potraw, które przyszykowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Tego dnia wszystkich uczniów i nauczycieli odwiedził też Święty Mikołaj :)