20 stycznia 2012 r.

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To jest dobra okazja do zorganizowania święta tym osobom, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Z tej okazji, 20 stycznia, w naszej szkole było o wiele raźniej i weselej. Tego dnia uczniowie klas początkowych, pod bacznym okiem pań: Genowefy Szocik i Edyty Staniulioniene, przygotowali życzenia i zaprezentowali program artystyczny dla swoich kochanych dziadków. Piosenki – śpiewane przez uczniów – płynęły po całej szkole.

„Nie wiesz jak bardzo Ciebie kochamy,
Ty jesteś mamą najdroższej mamy.
W szczęściu i zdrowiu tak wiele dni
życzą dzisiaj wnukowie Ci...”

Wnuczęta to dla nich skarb, który dostarcza największą radość. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek, wręczone przez wnuki. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami.

Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. „U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.” – to kilka wypowiedzi uczniów o dziadkach.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.