Orkiestra Dęta z Czarnkowa w Duksztach!

7 września 2012 r.

7 września 2012 roku naszą szkołę odwiedziła Orkiestra Dęta z Czarnkowa (Polska). Uczniowie naszej szkoły przywitali gości przedstawieniem pt. „Wileńskie imiona”. Po szkole rozlegały się gromkie brawa, na twarzach rysowały się uśmiechy, wspólny śpiew uczniów i gości na pewno zostawił ślad w duszy każdego z nas.

Występ Czarnkowskiej Orkiestry Dętej uświetnił to popołudniowe spotkanie, na które też przybyła starościna gminy w Duksztach, rodzice uczniów oraz inni. Koncert orkiestry pod przewodnictwem kapelmistrza Tadeusza Kurzaca oraz niektóre utwory z udziałem wokalistki Pauliny Grabarz były pierwszym swego rodzaju wydarzeniem w murach naszej szkoły. Na prośbę pani dyrektor Czesławy Bartoszewicz orkiestranci zaprezentowali instrumenty, na których grają już nie pierwszy rok.

Serdecznie i gorąco dziękujemy za tak cudowne chwile, które będziemy wspominać z ogromną radością! Dziękujemy za słodycze, których dzieci miały nie tylko pełne buzie, ale też kieszenie i tornistry :) Szczerze dziękujemy za prezenty, które otrzymaliśmy z rąk p. Jana Perteka - dyrektora Centrum Kultury w Czarnkowie. Bóg zapłać za piękne słowa adresowane do nas!

Zapraszamy do nas ponownie! :)