I znów zadzwonił pierwszy dzwonek

2013-09-02

2 września 2013 roku zabrzmiał szkolny dzwonek w wielu placówkach oświatowych, nie ominął i Duksztańską Szkołę Podstawową. Po słonecznym lecie, opaleni i wypoczęci  znów spotykali się, aby pochłaniać wiedzę. W tym roku naukę rozpoczęło 47 uczniów. Pani dyrektor Czesława Bartoszewicz cieszyła się, że w porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym liczba uczniów zwiększyła się. I chociaż do klasy I przyszło tylko trzech pierwszaków, jednak grupa przygotowawcza, będąca przyszłym narybkiem dla szkoły, liczy już w tym roku sześcioro dzieci. Nowy rok szkolny dla uczniów i nauczycieli rozpoczął się uroczystym apelem innym niż zawsze, gdyż mieliśmy dostojnych gości, a mianowicie, Panią  Marię Rekść, mer rejonu wileńskiego, strarostę gminy Dukszty Panią Wacławę Baniukiewicz. Pani Mer wraz z dyrektorem szkoły i przedszkolakiem Karolem Masalskim dokonali uroczystego przecięcia wstęgi do odnowionego pomieszczenia grupy przedszkolnej, powstałej przy szkole w Duksztach. Uroczystego poświęcenia gmachu i latorośli dokonał proboszcz duksztańskiej parafii ksiądz Henryk Naumowicz.

„Staramy się polepszać warunki do nauki we wszystkich placówkach oświatowych. Dzieci to nasza przyszłość, więc musimy się troszczyć o dobre warunki ich kształcenia. To obowiązek i priorytet samorządu rejonu wileńskiego. Tylko dzięki wspólnym staraniom nauczycieli, rodziców i uczniów osiągnie się wysoki poziom nauczania“ – zaznaczyła Pani Mer Maria Rekść.

Po uroczystościach szkolnych wszyscy udali się do  kościoła  na Mszę świętą, by powierzyć Bogu wszystkie swoje ziemskie sprawy. Uczniowie otrzymali z rąk kapłana uroczyste błogosławieństwo na nowy rok szkolny.