„Święto latawca”

2014-09-06

W tym roku 6 września Duksztańska Szkoła  Podstawowa wzięła udział w międzynarodowej akcji „Święto latawca”, organizowanej przez Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Impreza miała na celu upamiętnienie dzieci, które nigdy nie miały okazji bawić się w ten sposób, które zginęły w konfliktach zbrojnych lub innych tragediach. Poprzez edukację i działania artystyczne mówiliśmy o przeszłości pełnej zła i nienawiści- tak, aby stawała się ona żywym źródłem refleksji i nauki. Celem imprezy jest popularyzacja puszczania latawców jako prostej zabawy dla każdego, która zbliża, uczy współpracy, integruje. Latawce były wykonane pod kierownictwem nauczycielki plastyki Ireny Żygis oraz nauczycielki technologii Mażeny Gasparowicz. Udział brały klasy 6-10. Dobry, twórczy nastrój towarzyszył uczniom przez cały dzień i zachęcał do pracy, która była nowością.