1 wrzesnia

2014-09-02

Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/15 odbyła się w poniedziałek, 1 września o godz. 9.00. Na wielu buziach gościł uśmiech, gdyż po trzech miesiącach przerwy nareszcie można było spotkać wszystkie swoje koleżanki i kolegów. Na wstępnie Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich pedagogów, uczniów oraz rodziców , a szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli w tym dniu progi naszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie deklamowali wiersze i śpiewali piosenki. Maluchom zostały wręczone plecaki z wyposażeniem ufundowane przez rejonowy Oddział Związku Polaków. Udanego roku szkolnego życzyli przybyli na uroczystość goście, a byli to Pani Róża Szulżicka, starszy ekonomista Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego, Pani Wacława Baniukiewicz, starosta gminy Dukszty. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim  uczniom zapału do pracy oraz zachęciła do wytężonej pracy, która na pewno przyniesie wymierne korzyści w postaci poszerzenia wiedzy oraz nabycia nowych umiejętności. Wyraziła także nadzieję, że wzorem lat ubiegłych uczniowie nie spoczną na laurach i będą brać aktywny udział w życiu szkoły oraz w konkursach i zawodach sportowych.