Święto Niepodległości Polski

2014-11-12

We wtorek, 11 listopada, w naszej szkole rozpoczęła się impreza z okazji Święta Niepodległości Polski. Akademię otworzyła Pani Teresa Adomawicziene, nauczycielka historii, która podkreśliła, jak ważna jest wolność i niepodległość dla każdego państwa. Uczniowie klas 1-4 wraz z nauczycielkami przygotowali i zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Świętu Niepodległości Polski. Uczniowie klasy 9 Daniel Maslski i Tomasz Jodko przedstawili prezentacje: ,,Odrodzenie Niepodległości Polski” i ,,Wybitni Polacy”. Uczniowie klas starszych pod kierownictwem nauczycielki języka polskiego Pani Ireny Żygis przygotowali i zaprezentowali montaż, który podkreślił dążenie miejscowej ludności Duksztan ku niepodległości. Przybyli na uroczystość mogli poznać wydarzenia historyczne i drogę Polski do wolności, wysłuchać wierszy polskich. Apele mają na celu m. in. kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie szacunku dla dokonań przodków, poszanowania historii i tradycji.