Poezja i muzyka w Duksztach

2015-03-19

Już się stało tradycją w marcu, kiedy to przyroda się budzi i daje nam natchnienie do twórczości uczniowie klas początkowych z Duksztańskiej szkoły podstawowej obchodzą dzień poezji i muzyki. Poezja i muzyka to jak dwie siostry, które wspólnie idą poprzez świat. W tym roku postanowiliśmy dzień poświęcić książce. Jak mawiała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Na początku występów uczniowei klas 1-4 przedstawili muzyczno – poetycki montarz o różnych losach książek w bibliotece. Piosenki i muzykę dobrała nauczycielka muzyki.

Po przedstawieniu uczniowie złożyli przysięgę, że będą dbać o książki w bibliotece jak i w swoim domu. Póżniej obejrzeliśmy prezentację multimedialną o powstaniu piśmiennictwa, muzyki i jak można w dzisiejszych czasach czytać książki oraz pisać muzykę.

Na drugą część naszego nietradycyjnego dnia przypada konkurs recytatorski. Uczniowie pod bacznym okiem nauczycielek klas początkowych pani Geni Szocik oraz Władysławy Zdanowiczene dobierali wiersze, które zaprezentowali dla komisji. Jednym powiodło się lepiej innym troche mniej ale nikt z uczestników nie został bez diplomu a laureaci bez prezentów.

Mam nadzieję, uczniowie z tej imprezy grobią wniosek jak książka i muzyka jest ważnym elementem każdego człowieka.

Starszy nauczyciel muzyki Edyta Staniulioniene