Dzień nauczyciela serce rozwesela

2015-10-06

„Więc w Twoje święto Ci składamy
Szacunek i podziękę,
Że nas prowadzisz w jasne bramy,
Że nam podałeś rękę...”

Dzień Nauczyciela- to pierwsze w nowym roku szkolnym święto wyczekiwane przez wszystkich uczniów, ponieważ to doskonały czas do okazania szacunku, miłości i wdzięczności dla swych nauczycieli, którzy na co dzień próbują prowadzić swych wychowaków po świecie wiedzy i wartości.

Świąteczny nastrój panował w tym dniu w Duksztańskiej Szkole Podstawowej. Uśmiechnięte buzie, wiązanki kwiatów w rękach uczniów, własnoręcznie zrobione  pocztówki i upominki-wszystko to wprawiało w zachwyt nauczycieli, koiło duszę, nadawało sensu niełatwej pracy pedagoga. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć przygotowany przez  10 klasę pod kierownictwem nauczycielki muzyki Edyty Staniulioniene oraz nauczycielki języka polskiego Ireny Żygis program słowno-muzyczny poświęcony Dniu Nauczyciela. Natomiast początkówka zaskoczyła świetną recytacją wierszy, nad którą czuwały nauczycielki klas początkowych Genoefa Šocik i Ana Poźniak. Wdzierające się przez okno promienie słońca rozjaśniały szare jesienne dni, zapowiadając nadzieję na lepsze jutro.