Świętowanie Narodzenia Pana Jezusa

2015-12-27

23 grudnia 2015 roku społeczność Dukszt zebrała się w Duksztańskiej Szkole Podstawowej na tradycyjne świętowanie Narodzenia Pana Jezusa. Wszystkich zgromadzonych na sali uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Czesława Bartoszewicz.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia słowno-muzycznego klas początkowych, przygotowanego przez nauczycielki Genoefę Szocik i Annę Poźniak. Następnie zebrani z przyjemnością obejrzeli historyczne Jasełka z 1924 roku autorstwa  Hanki Romer- Ochenkowskiej w wykonaniu starszych klas, przygotowanych przez nauczycielkę religii Ritę Gvazdaityte. Spotkanie uświetnił występ zespołu szkolnego „Mozaika”, który prowadzi nauczycielka muzyki Edita Staniulioniene. Nad upiększeniem sali czuwały nauczycielki Mażena Gasparowicz i Irena Żygis. Wystawę aniołów wykonała pod kierownictwem nauczycielki technologii klasa 10. Po występach uczniów do zebranych przemówił ks. proboszcz  Henryk Naumowicz, który zaznaczył ważność dobrego przeżywania Roku Miłosierdzia i zaprosił do wspólnej modlitwy. Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem, ciepłym słowem i życzliwym uśmiechem. Nie mogło zabraknąć również wigilijnego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców i pracowników szkoły. Dzieci zostały obdarowane słodkimi prezentami od Mikołaja z Polski, za które serdecznie dziękujemy dla „Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej” z Poznania na czele z panem Ryszardem Liminowiczem.

Święta Bożego Narodzenia i koniec roku to czas zadumy i refleksji nad tym, co było i co bezpowrotnie minęło. Czas na podsumowania i analizę naszych dokonań. Jest to jednocześnie okazja do nowych planów, marzeń i obietnic, wyjątkowy pod każdym względem – tradycyjny symbol początku nowego, lepszego czasu. W imieniu  wszystkich pracowników Duksztańskiej Szkoły Postawowej pragniemy życzyć wszystkim naszym Przyjaciołom  spokoju, ciepła oraz radości dzielenia szczęścia z Bliskimi, by ten czas stanowił dla Państwa radosną chwilę wytchnienia i pozytywnie umotywował do realizowania zamierzonych celów. Niech nowy 2016 rok obfituje w spełnianie się wszelkich marzeń i dążeń, niech przebiega drogą, na której zawsze można spotkać przyjaźń, życzliwość i zrozumienie.