Święto „Ekologii i obrony cywilnej”

2016-04-11

W Duksztańskiej Szkole Podstawowej już od pierwszej klasy uczniowie są wdrażani w przestrzeganie prawideł ochrony przyrody. 8 kwietnia nauczycielka Edita Staniulionienė wraz z innymi nauczycielkami zorganizowała święto „Ekologii i obrony cywilnej”. Uczniowie klas młodszych pod kierownictwem nauczycielek klas początkowych G.Šocik i A.Pozniak przygotowali inscenizacje wierszowane o tematyce ekologicznej. Przedstawienie- scenkę „Sąd nad Ziemią” - pod kierownictwem W. Kowaluk - zaprezentowali uczniowie klas starszych. Aktualny temat „Efekt cieplarniany- o oszczędzaniu, energii” był omówiony przez uczniów 10 klas w wersji komputerowej. Na zakończenie imprezy uczestnicy obejrzeli film – przygotowany przez P.E.Staniulionienė - o sytuacjach ekstremalnych w przyrodzie: śnieżycy, burzy, pożarze, huraganie. Dekorację plastyczną holu i tymczasowej sceny zajęły się nauczycielka plastyki I.Žygis i nauczycielka technologii M.Gasparovič. Święto „Ekologii i obrony cywilnej” stało się kolejnym pouczająco- poznawczym doświadczeniem  w życiu szkoły.

Aneta Poźniak