1 września-Dzień Wiedzy

2016-09-01

1 września w murach odremontowanej Duksztańskiej Szkoły Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły Česlava Bartoševič, która z dumą i zadowoleniem  wspominała nadzwyczaj pomyślny ubiegły rok szkolny. Następnie, ciesząc się z rezultatów i motywując uczniów do  dalszej nauki, pozdrowiła zebranych nauczycielka języka litewskiego Liudgarda Adėle Čepienė. Wychowawczyni klas początkowych Aneta Pozniak wręczyła pierwszakom paszporty Uczniów Republiki Litewskiej oraz plecaki. Uczniowie klas początkowych oraz zespół muzyczny „Mozaika” zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Uczniowie obdarowali gości i nauczycieli wiązankami jesiennych kwiatów. Mieliśmy zaszczyt gościć P. Janinę Markiewicz, pracowniczkę Wydziału Oświaty Samorządu rejonu wileńskiego oraz starostę gminy dukszańskiej Wacławę Baniukiewicz. W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego goście życzyli wszystkim zapału do nauki, owocnej pracy, aby szkolny czas był wykorzystywany jak najlepiej i stał się źródłem miłych wspomnień przez całe życie. O  godz. 10 wszyscy udali się na Mszę św. do duksztańskiego kościoła pod wezwaniem św. Anny, którą celebrował ksiądz proboszcz Henryk Naumovič.