Nietradycyjny Dzień Zdrowia

2016-09-16

Jesień to odpowiedni czas, aby zadbać o zdrowie, dlatego 16 września w Duksztańskiej Szkole Podstawowej zorganizowano nietradycyjny Dzień Zdrowia. Pierwszym punktem programu było edukacyjne zajęcie w Centrum Regionalnego Parku „Neris”, gdzie uczniowie obejrzeli fragmenty filmów o najciekawszych miejscach dębniaku oraz jego mieszkańcach, dowiedzieli się o perspektywie rozwoju parku.

Obok Dukszt roztacza się największa na Litwie dąbrowa, bogata w ścieżki dla spacerowiczów, jak również świetnie zaprezentowany materiał edukacyjny na tematy przyrodnicze. Jest to wspaniała okazja, aby ciesząc się urokami wczesnej jesieni, wybrać się na spacer oraz wzbogacić swoją wiedzę. Przewodnik po parku Saulius Pupininkas zaprosił wszystkich uczniów na lekcję przyrody pod otwartym niebem, podczas której zaskoczył swą wiedzą o otaczającym świecie przyrody. Świeże powietrze, ruch, ciekawe opowiadanie, niesamowity urok lasu-to nie tylko nietradycyjne podejście do zdobywania wiedzy, ale i świetna przygoda, o której będą pamiętali wszyscy uczestnicy tego projektu.