Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej w Duksztach

2016-09-27

27 września 2016 r. w Duksztańskiej Szkole Podstawowej obchodzono Dzień Języków Obcych. Nad organizacją czuwała nauczycielka języka angielskiego Irena Pelakauskiene oraz klasa dziewiąta. W tym dniu uczniowie klas 1-9 zgromadzili się na korytarzu szkolnym przy ekranie projektora na wspólne świętowanie. Co tu ukrywać, nie lada pomocą i kopalnią wspaniałych pomysłów są w dzisiejszych czasach technologie informacyjne. Nauczycielka przygotowała prezentację, z której otrzymaliśmy sporo informacji na temat języków europejskich, ich zastosowaniu w różnych krajach. Następnie prowadzący zaprosili wszystkich do obejrzenia krótkich filmów edukacyjnych, które udowodniły, że bez znajomości języków obcych trudno poradzić sobie w życiu.

Aktywny udział w imprezie wzięli uczniowie klas początkowych. Zgadywali flagi różnych krajów, deklamowali wiersze w języku angielskim, śpiewali piosenki „Five Little Monkeys” oraz „Head and Shoulders” z wykorzystaniem ruchów tanecznych. Zaciekawienie wzbudziła gra lingwistyczna „Jak upiec ciasto jabłkowe?” Uczniowie narysowali, jak wygląda „Apple Pie”; odpowiadali na pytania w 3 językach; polskim, angielskim i litewskim. Imprezę uwieńczyła Wiktoryna dla dzieci klas 2-8 „Find the words” (Znajdź wyraz) oraz „Which flag is it?” Uczniowie świetnie się bawili i uczyli się nowych wyrazów. Na zakończenie uczniowie i nauczyciele byli zaproszeni na herbatę z własnoręcznie wykonanym ciastem. Nikt już nie wątpił, jak ważna jest w życiu znajomość języków obcych.