Narodziłem się, aby twoje rany zmienić w perły miłości...

2016-12-26

2000 lat temu w małym miasteczku Betlejem narodził się Jezus, Bóg-Człowiek. Ustanowił On głównym prawem Królestwa Bożego miłość do Boga i bliźnich i nakazał ją spełniać swoim wyznawcom. „Co zrobiliśmy z Jezusowym przykazaniem miłości?” – na to pytanie próbują znaleźć odpowiedź uczniowie Duksztańskiej Szkoły Podstawowej w Jasełkach. „Narodziłem się, aby twoje rany zmienić w perły miłości”, zaprezentowamym przed duksztańską społecznością  23 grudnia 2016 roku.

Udział wzięli uczniowie klas 5-9. Nad przygotowaniem czuwały nauczycielki Rita Gvazdaitytė i Irena Żygis. Prawdą jest to, iż wszyscy się śpieszą, są pochłonięci przedświątecznymi przygotowaniami, a zapominają o tym, co jest najważniejsze- o objawieniu się miłości Boga do każdego człowieka i miłości oraz życzliwości do swego bliźniego, spotykanego na co dzień. Zarabianie pieniędzy, codzienne kłopoty, nieumiarkowane korzystanie z internetu, przesłaniają nam sens Bożego Narodzenia i dlatego nauczycielki wybrały właśnie ten scenariusz, uwrażliwiający na istotę prawdziwych świąt. Natomiast do groty betlejemskiej i wydarzeń sprzed 2000 lat przeniosła „Scena przy żłóbku” w wykonaniu klas początkowych, przygotowanych przez nauczycielki klas początkowych Genoefę Szocik i Anetę Poźniak. Nad oprawą muzyczną i śpiewaniem kolęd czuwała nauczycielka muzyki Edita Staniulionienė.

Magiczna świąteczna atmosfera koiła duszę, skłaniała do refleksji, była powodem do wspólnego przeżywania świąt. Składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem poprzedziło słowo i błogosławieństwo księdza proboszcza Henryka Naumowicza. Życzenia świąteczne dla zebranych złożyła dyrektor Szkoły Podstawowej w Duksztach Česlava Bartoševič.

Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom, wszystkim naszym Przyjaciołom w dniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy wesołych i spokojnych świąt, aby Dzieciątko Jezus obdarzyło wszelkimi Łaskami Bożymi, a światło betlejemskie rozświetlało życie, dając nadzieję na lepszy świat.