Vasario 16-osios minėjimas

2012-02-16

Tauta – ne vien kalba, gimtoji žemė. Tauta taip pat ir atmintis. Yra tokių vardų ir datų, kurių negalima pamiršti. Viena iš jų – 1918 metų vasario 16-oji. Tada nedideliame name Vilniuje, Pilies gatvėje, buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas. Prabėgo 94-eri metai. Net sunkiais sovietinio režimo laikais lietuviai puoselėjo svajonę dar kartą atkurti Lietuvos Nepriklausomybę. Svajonė tapo tikrove. Todėl Vasario 16-ąją vėl laisvai plevėsuoja trispalvės, skleisdamos tautos nemirtingą meilę savo Tėvynei. 94-ą kartą Lietuva švenčia Vasario 16-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę.

Vasario 15-ą dieną mūsų mokykloje įvyko integruotas muzikos (vyresn. muzikos mokytoja Edita Staniulionienė) ir lietuvių kalbos (mokytoja metodininkė Liudgarda Čepienė) renginys paminėti Vasario 16-ajai. Klasėse ant suolų suplevėsavo trispalvės. 12-ą val. mokykloje prasidėjo minėjimas. Po Lietuvos himno įžanginį žodį tarė devintokai, trumpai atpasakoję Lietuvos istoriją, lemtingus momentus, Vasario 16-osios svarbą. Po to buvo rodomas LTV dokumentinis filmas Metalo deivė” apie lietuvių tautos troškimą laisvės ir apie laisvės kainą. Šį filmą sukūrė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Liudgarda Čepienė. Mokyklos choras, vadovaujamas vyresn. muzikos mokytojos Editos Staniulionienės dainavo lietuviškas ir lenkiškas dainas apie Tėvynę, laisvę, Lietuvos grožį.