„Visą žmoniją apglėbti galėčiau“

2012-03-09

„Visą žmoniją apglėbti galėčiau“ – tokiu pavadinimu mūsų mokykloje 2012 metų kovo 9 dieną įvyko integruotas renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 22-ųjų metinių ir lietuvių tautos Atgimimo dainiaus Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Neatsitiktinai šventei buvo pasirinkta Kovo 11-osios išvakarės, nes Maironis ir Lietuvos nepriklausomybė – neatsiejami dalykai.

Į renginį atvyko garbingos viešnios: Vilniaus r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Božena Šarandina ir Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos atstovė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, poetė Bronislava Daunorienė. Renginio organizatorės: lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Liudgarda Čepienė, dailės mokytoja metodininkė Irena Žygis, muzikos vyresnioji mokytoja Edita Staniulionienė ir informacinių technologijų mokytoja Jolanta Subatovič maloniai sutiko atvykusius Maišiagalos–Avižienų krašto lietuvių k., dailės, muzikos ir informacinių technologijų mokytojus.

Dailės mokytojos metodininkės Irenos Žygis talentingai sukurta kompozicija renginio žiūrovus nukėlė į XIX a. pabaigos Lietuvą: tarp liaudiškų, rankų darbo lovatiesių, rankšluosčių, audinių, nėrinių iškilmingai savo senumu didžiavosi mokyklos direktorės išsaugotas dar prosenelės verpimo ratelis. Puikavosi anų laikų medinė gelda, kočėlai, sietai. O garbingiausioje kompozicijos vietoje – Maironio portretas.

Renginio sumanymas – Lietuvos teatrų aktorių skaitomus Maironio eilėraščius (buvo pasinaudota LTV vaizdo įrašais) derinti su mokyklos skaitovų deklamuojamais eilėraščiais. Eksperimentas pavyko – mokiniai su meile, įsijautę deklamavo eilėraščius apie pavasarį, Lietuvos gamtos grožį, meilę Tėvynei, apie kovas už jos laisvę.

Jaudinančiai Maironio žodžiais sukurtas dainas atliko mokyklos choras, vadovaujamas gabios muzikos vyresn. mokytojos Editos Staniulionienės. Kūrybinga mokytoja per renginį pateikė staigmeną – debiutavo kaip kompozitorė, sukūrusi muziką dviem „Tėvynės dainos“ ir „Mano gimtinė“ Maironio eilėraščiams. Nepastebimai, jautriai suskambusi daina, muzika dar labiau gilino renginio temą.

Pagyvino ir papuošė renginį mokyklos mažųjų dailininkų, kuriems vadovauja dailės mokytoja metodininkė Irena Žygis, piešiniai, įkvėpti Maironio eilėraščių.

Milžinišką darbą atliko informacinių technologijų mokytoja Jolanta Subatovič kartu su mokiniais, kruopščiai išrinkę iš vaizdo juostų kadrus, juos priderinę prie dainos, deklamuojamo eilėraščio, mokinio piešinio ar (už kadro) skaitomo mokinių teksto apie Maironio gyvenimą. Pusantros valandos trukusiam renginiui reikėjo tiksliai paskaičiuoti ne tik minutes, bet ir sekundes, kad sumontuotas vaizdas sutaptų su atliekamu kūriniu. Tik jaunystėj galima atlikti tokius darbus!

Didelį darbą teko nuveikti ir man, šio teksto autorei, kaip vienai iš renginio organizatorių, scenarijaus autorei, režisierei ir skaitovei, padeklamavusiai Maironio eilėraštį „Nuo Birutės kalno“.

Mokyklos bibliotekininkė Regina Jodko parengė Maironio knygų, kai kurių dokumentų parodą.

Renginio patalpą, koridoriaus sienas puošė mokyklos jaunųjų dailininkų darbai.

Vilniaus r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Božena Šarandina padėkojo organizatorėms, nuoširdžiai pasidžiaugė pavykusiu renginiu. Avižienių–Maišiagalos lituanistų centro pirmininkė Regina Buzienė pasakė, kad kiekvienais metais, paruošusi puikų renginį, į Dūkštų mokyklą Liudgarda Čepienė sukviečia metodinio centro lituanistus. Šiųmetis pristatymas – integruotas renginys jos lūkesčių nenuvylė – tai buvo pamoka ne tik pradedantiems lituanistams, bet idėjų galėjo pasisemti ir turintys didesnę patirtį mokytojai. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Juzefa Rusakevičienė sakė, kad jai trūksta žodžių įvertinti tą grožį, kurį matė. Vilniaus r. informacinių technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkas Miroslav Paketur, padėkojęs visoms renginio organizatorėms, pagyrė IT mokytojos Jolantos Subatovič atliktą kruopštumo reikalavusį darbą. Pirmininkui labai patiko paprasti ir elegantiški lankstinukai, kuriuos parengė 9 klasės mokiniai. Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos atstovė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, poetė Bronislava Daunorienė ne tik pasidžiaugė renginiu, bet ir įvertino mokyklos direktorės Česlavos Bartoševič nuopelnus, subūrus tokią darbščių, mylinčių savo darbą, kuriančių mokytojų komandą. Pirmą kartą lankydamasi mokykloje viešnia pastebėjo idealią tvarką, estetišką mokyklos vaizdą, mokinių drausmingumą ir mandagumą. Žinoma, visus sužavėjo direktorės gebėjimas organizuoti svečių priėmimą. Kai dirba tokia mylinti savo darbą ir žmogų vadovė, nereikia per daug stebėtis ir puikiais mokytojų ir mokinių pasiekimais.

Visų mokytojų kūrybingo darbo bendras siekis – kurti grožį – pasiekė tikslą – suteikė žiūrovams nepamirštamus įspūdžius.

Renginį aprašė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Adelė Liudgarda Čepienė