Lenkų kalbos savaitė

2012-12-07

Gruodžio 3-7 dienomis mokykloje vyko lenkų kalbos savaitės renginiai ir konkursai. Mokiniai rinko klaidingai parašytus žodžius, žiūrėjo H. Sinkevičiaus kūrinių ekranizacijas, rašė diktantus, atlikinėjo kūrybines užduotis, ruošėsi renginiui „Savoir-vivre – gero elgesio klodai“.

Renginys, kurį vedė 10 klasės mokiniai, vyko gruodžio 5 d. E. Sinkevič ir I. Jasinska paruošė 2 prezentacijas apie gerą elgesį, pasakojo lenkų kultūros istoriją, supažindino žiūrovus su mandagaus elgesio taisyklėmis, parodė, kaip elgtis prie stalo, naudotis stalo įrankiais. Dešimtokė Evelina Sinkevič ką tik viešėjo Lenkijos mieste Pultuske, išklausė kursus, susipažino su pagrindinėmis savoir-vivre taisyklėmis.

7 ir 8 klasės parodė vaidinimą „Pirmas“, kurio pagrindinė mintis – gerbti vyresnius žmones. 5 klasė inscenizavo eilėraštį, kaip turėtų atrodyti džentelmenas. 9 klasė atliko praktines užduotis ir supažindino vaikus, kaip elgtis įvairiose situacijose, pvz. bibliotekoje, priimamajame, ir t. t.

Renginio pabaigoje buvo demonstruojama įvairioms progoms tinkanti apranga. Beveik visi vyresnių klasių mokiniai dalyvavo renginyje. Žiūrovai buvo sudominti. Už smagias akimirkas dėkojame lenkų kalbos vyresn. mokytojai Irenai Žygis bei visiems mokiniams ir kitiems prisidėjusiems prie organizavimo.