„Mes niekad nepamiršime didvyrių“

2013-01-11

Sausio 11-ą dieną, nepaisydami siaučiančios pūgos, į Dūkštų pagrindinę mokyklą skubėjo mokiniai, norėdami įsijungti į visuotinę pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“. 8-ą valandą mokyklos languose suspindo žvakelių jūra – padėka žuvusiems už iškovotą laisvę.

Dešimtos klasės mokiniai, vadovaujami lietuvių k. mokytojos metodininkės ir šios akcijos koordinatorės Liudgardos Čepienės, Laisvės gynėjų dienai paruošė muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Mes niekad nepamiršime didvyrių“. Dešimtokė Evelina Sinkevič pristatė kruopščiai surinktą kompiuterinę sausio 13-osios dokumentinių nuotraukų ir vaizdo įrašų medžiagą. Merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas vyresn. muzikos mokytojos Editos Staniulionienės, dainavo patriotines dainas. Mokyklos vestibiulyje bibliotekininkė Regina Jodko parengė parodą, kurioje demonstruojami įvairūs to meto dokumentai, nuotraukos, knygos.

Mokiniai skirstėsi susimąstę, galvodami apie anų dienų įvykius, apie žuvusiuosius  ir apie visos tautos troškimą išsikovoti laisvę. Tų žmonių ryžto dėka gyvename nepriklausomoje Lietuvoje
.