Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimas

2013-11-11

Lapkričio 11 dieną Dūkštų pagrindinėje mokykloje vyko iškilmingas Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimas. Tai istorinę reikšmę turintis faktas, o Lapkričio 11-oji - viena iš svarbiausių Lenkijos valstybės švenčių. Lenkų tauta nuėjo ilgą, kovų ir netekčių už laisvę, kelią. ,,Kelias į Laisvę“ tokio pavadinimo kompoziciją apie Lapkričio 11-osios įvykius  sukūrė 10-os klasės mokiniai. Iškilmingą minėjimą pradėjo istorijos vyresn. mokytoja Teresa Adomavičienė. Ji papasakojo apie to meto politinę situaciją. Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytoja Genoefa Šocik paruošė įspūdingą kompoziciją apie meilę Tėvynei. 6 klasės mokiniai paruošė  pristatymą ir supažindino su Lenkijos Respublikos simboliais bei valstybe. Mokiniams padėjo ruoštis bei gražiai apiformino salę vyresn. lenkų kalbos ir dailės mokytoja metodininkė Irena Žygis. Mokyklos choras ir pradinukai džiugino visus patriotinėmis dainomis. Choro  vadovė Edita Stasiulionienė.