Vasario 16-osios minėjimas

2014-02-16

Yra vardų ir datų, kurių niekada negalima užmiršti. Lietuvių tautai tokia data – iškilioji 1918 metų vasario 16-oji.
Vinco Kudirkos varpas iškilmingai paskelbė 96-ąsias Lietuvos nepriklausomybės metines. Šventė nuvilnijo per Lietuvos miestus ir miestelius, gyvenvietes bei kaimus. Ji užsuko ir į Dūkštų pagrindinę mokyklą. Norėjosi pažymėti šias iškilmes ypatingai. Po himno prasidėjo Lietuvos istorijos viktorina ,,Mūsų Tėvynė – Lietuva“. Mokiniai buvo puikiai pasiruošę, nes visos komandos (o jų buvo 4) norėjo tapti viktorinos nugalėtojomis. Istorijos vyresn. mokytoja Teresa Adomavičienė, organizavusi šią viktoriną , suskirstė komandas Lietuvos regionais. Komandos turėjo pristatyti savo regionus,atsakyti į viktorinos klausimus , atspėti, kas dėžutėje, deklamuoti ar padainuoti savo regiono dainą ir dar atlikti aibę užduočių. Teko prisiminti ir praėjusiuosius tarmių metus.  Gražiausiai eilėraštį padeklamavo Suvalkiečių komandos atstovė, 6-os klasės mokinė Justina Pilecka. Bet to neužteko- reikėjo panirti ir į tautosakos lobius - įminti daugybę šmaikščių mįslių. Jas geriausiai pavyko atspėti  Žemaitijos komandai, dešimtokams.  Nelengva užduotis teko ir žiuri komisijos nariams. Po įtempto balų skaičiavimo vertintojai geriausia pripažino Dzūkijos komandą (7, 8 klasės). Šventė praėjo linksmai, išradingai, padvelkusi  jaunyste ir artėjančiu pavasariu...
Mokyklos bibliotekininkė Regina Jodko parengė knygų, dokumentų, fotografijų parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 96–osioms metinėms.
Vasario 16-osios minėjimą organizavo istorijos vyresn. mokytoja Teresa Adomavičienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Liutgarda Čepienė.