Abu nugalėtojai iš Dūkštų

2014-11-25

Kiekvienais mokslo metais  Avižienių – Maišiagalos metodinis centras, vadovaujamas Avižienių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Reginos Buzienės,  organizuoja daugybę įvairaus pobūdžio renginių centro lituanistams.  Ne išimtis ir šie mokslo metai - lapkričio 19 d. į išgražintą, po renovacijos atgimusią, jaukią  Avižienių gimnaziją  buvo sukviesti  lietuvių kalbos mokytojai ir 7, 8 mokiniai į šios  gimnazijos lituanisčių surengtą lietuvių kalbos ir literatūros šventę - ,, Išmaniųjų mokinių konkursas“.
Išbandyti savo jėgas ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias atvyko: Maišiagalos Juzefo Obremskio ir Maišiagalos LTK Algirdo gimnazijų atstovai, Zujūnų  vidurinės bei Dūkštų, Čekoniškių, Sudervės Marijano Zdziechovskio pagrindinių mokyklų mokiniai. Šeimininkai taip pat nebuvo pasyvūs stebėtojai -  jie irgi stojo į kovą dėl geriausiojo lietuvių kalbos žinovo vardo.
Svečius šiltai pasveikino ir sėkmės palinkėjo Avižienių gimnazijos direktorė Valerija Orševska.  Visus maloniai nuteikė gimnazijos ansamblio ,,Svajonė“, vadovaujamo  Galinos Jurkūnienės, atliktos lietuvių liaudies dainos.
Susikaupę dalyviai pradėjo žinių kovą – kuris bus geresnis, kam atiteks geriausiai mokančio lietuvių kalbą nugalėtojų vardai?
Po pirmojo turo iš 20 dalyvių liko tik 10. Antras turas prarijo dar 5. Kiti 5 atkakliai grūmėsi dėl patekimo į finalą. Klausimai nebuvo iš lengvųjų: reikėjo demonstruoti rašybos, leksikos,  literatūros teorijos, literatūros, tautosakos žinias.
Trečiąjį turą įveikė du patys stipriausieji  - abu Dūkštų pagrindinės mokyklos septintokai: Gabrielius Masalskis ir Ernest Ostapenko. Labai menku skirtumu klasės draugą aplenkė Ernest Ostapenko, savo išmaniais, netikėtais,  bet logiškais  atsakymais nustebinęs net komisijos narius. Tokia puikia pergale džiaugėsi konkurso nugalėtojų  lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Liutgarda Čepienė.
Pralaimėjusiųjų nebuvo. Visi pagilino lietuvių kalbos ir literatūros žinias, pajuto, kokia graži ir turtinga seniausia indoeuropiečių kalba ir kiek joje slypi neatskleistų lobių.
Renginio sumanymas labai aktualus -  reikalingas mokymosi motyvacijai kelti.  Konkursas   išradingos  režisūros,  puikiai organizuotas bei profesionaliai pravestas Avižienių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Ritos Užienės ir vyresn. lietuvių kalbos mokytojos Ingos Astiukevičienės.