Šalies mokymo įstaigų bendras projektas „Būkime kartu“

2014-10-20

Projekto „Būkime kartu“ vienas iš tikslų - skatinti mokymo įstaigų su skirtingomis mokomosiomis kalbomis mokinių tarpusavio bendradarbiavimą per bendrą edukacinę veiklą. Pavasarį projektą pradėjusi vykdyti pavasarį Druskininkų savivaldybės Leipalingio pagrindinė mokykla pakvietė bendradarbiauti Vilniaus rajono Dūkštų pagrindinę mokyklą. Mums tai buvo labai malonu ir netikėta.

Spalio 16-17 dienomis aplankėme Leipalingio pagrindinė mokykla. Pasveikino mokyklos direktorė Asta Černiauskienė, pristatė mokyklos istoriją. Vėliau galėjome susipažinti su miestelio istorija, kurią nuostabiai ir išsamiai pristatė projekto vadovė Laima Žukauskaitė. Savo įgytas žinias moksleiviai turėjo panaudoti piešimo plenero metu. Galutinį rezultatą pamatėme surengtoje parodoje. Kita projekto užduotis buvo supažindinti su savo tautos kultūra, papročiais bei tradicijomis kaip ir priklauso vakaronės metu. Lietuvių liaudies dainas dzūkiškai dainavo šaunus Leipalingio mokyklos kolektyvas „Vijurkas“, o mūsų mokykla  pristatė eiliuotą-muzikinę kompoziciją apie savo nuostabų miestelį Dūkštas, kurį supa nepakartojama gamta, upių motina Neris, medžių karaliai ąžuolynai. Diena prabėgo labai greitai ir įdomiai.
Kitą dieną aplankėme Druskininkus -  M. K. Čiurlionio miestą. Pradėjome nuo muziejaus, kuriame gyveno Čiurlionių šeima. Grožėjomės originalia fisharmonija, kurioje skambindavo pats M.K. Čiurlionis. Apžiūrėjome paveikslų parodą. Nuotaika buvo pakili lyg simfoninė poema „Miške“, kuri mus perkėlė į tuos laikus, kada kūrė ir gyveno M.K. Čiurlionis.
Aplankėme ir Druskininkų miesto muziejų, kuriame sužinojome apie kurorto atsiradimą.
Na ir pasivaikščiojimas po puikų, grąžų miestą, parką prie Nemuno, bažnyčią. Visa tai paliko daug nuostabių įspūdžių ir norime nuoširdžiai padėkoti Poniai Laimai Žukauskaitei už pakvietimą į bendrą projektą. Manau, tarp mūsų mokyklų įsižiebė draugystė. Kaip sakė John Kehoe„Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą“.

Vyresnioji muzikos mokytoja  Edita Staniulionienė