Vilniaus apylinkių pastatų puošybos projektas

2015-09-16

Jau antrus metus Neries regioninio parko direkcija vykdo projektą, skirtą populiarinti tradicinę Vilniaus apylinkių medinių pastatų puošybą. Šiemet prie projekto prisijungė Dūkštų pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai su dailės mokytoja Irena Žygis ir tikybos mokytoja Rita Gvazdaitytė. Rūgsėjo 16 d. dalyvavo kūrybiniame užsiėmime su "Lobių dirbtuvių" meistrais ir gamino puošybos elementus. Dirbtuvių metu buvo pristatomi pagrindiniai tradicinės puošybos principai, čia vyravusi ornamentika ir senosios puošybos pavyzdžiai, o visi dalyviai galėjo susikurti ir pasigaminti tradicinę stogo kraigo puošybos detalę – lėkį.

Visą šią puošybą gamino VšĮ „Lobių dirbtuvės“ meistrai ir kultūros paveldu besidomintys moksleiviai. Tradiciniais šių vietų ornamentais išpjaustyti, galiausiai nušlifuoti ir nudažyti, visi pagaminti puošybos elementai buvo pritaisyti prie senųjų, rekonstruotų ar naujai pastatytų gyvenamųjų namų Neries regioniniame parke.

Tai puiki galimybę kūrybiškai, per praktinę veiklą supažindinti visuomenę su tradicine šio krašto medine architektūra ir jos puošyba.

Visas šio projekto veiklas finansavo Lietuvos kultūros taryba, Neries regioninio parko direkcija ir VšĮ „Lobių dirbtuvės“.