Išvyka į Kauną

2015-09-30

Galima mokytis ne tik pamokoje, bet ir keliaujant. Sakoma, kad  kelionės ugdo, o šventasis Augustinas pasakė: „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį.“ Mokytojos Irena Žygis, Lucija  Jatkevič, Rita Gvazdaitytė ir Dūkštų pagrindinės mokyklos mokiniai pasiryžo mokytis keliaudami po Lietuvą. Tad  rugsėjo 2015 m.30 dieną ir išsiruošėme į pirmąją tolimesnę kelionę. Pasirinkome antrą pagal dydį Lietuvos miestą -   Kauną.  Atvykę į laikinąją sostinę ,ekskursiją pradėjome nuo Kauno Hidroelekrinės, pavadintos A. Brazausko vardu. Ten daug sužinojome apie elektrinės darbą, bendravome su darbuotojais. Įgytos   žinios bus panaudotos per geografijos pamokas.
Paskui pasukome į baroko stiliaus šedevrą - Pažaislio vienuolyną. Tikybos mokytoja Rita Gvazdaitytė papasakojo apie vienuolyno istoriją ir apie  vienuolių gyvenimą.
Tęsėme kelionę užsukę  į veikiančią musulmonų mečetę. Musulmonė Nelly papasakojo  apie musulmonų tikėjimą,  Koraną, tradicijas, kultūrą, šeimą.
M.K. Čiurlionio muziejuje  turėjome puikią progą dar kartą pasigėrėti talentingojo lietuvių dailininko ir kompozitoriaus kūryba.  Gidė labai įdomiai pasakojo apie M.K. Čiurlionio paveikslus, jų ciklus, gyvenimo akimirkas.
Pilni įspūdžių ir žinių grįžome namo. Neįmanoma pamiršti tokios nuostabios ekskursijos.