Vasario 16-osios šventė mokykloje

2016-02-17

Lietuva rengiasi iškilmingai švęsti iškilią šventę – Vasario 16 –osios šventę. Švęsti išradingai, įdomiai, linksmai. Būtent taip ir buvo paminėtas 98 –asis Lietuvos gimtadienis Dūkštų pagrindinės mokyklos mokinių. Nuskambėjus Lietuvos himnui  aštuntokė Justina Pilecka padeklamavo Vinco Mykolaičio Putino eilėraštį iš ciklo ,,Mano mėnesiai“ apie apgaviką, bet nuostabiai menišką paskutinį žiemos mėnesį - vasarį. Istorijos vyresn. mokytoja Teresa Adomavičienė trumpai  papasakojo apie Lietuvos nueitą kelią į Nepriklausomybę, parodė ir Gustavo filmuką, apžvelgusį visą lietuvių tautos kovą už savo laisvę. Vyresn. muzikos mokytoja Edita Staniulionienė kartu su pradinių klasių mokytojomis Genoefa Šocik ir Ana Pozdniak parengė patriotinių dainų ir eilėraščių programą. Mokytoja Edita buvo parengusi  viktoriną apie Lietuvą pradinių klasių mokiniams. Atsakymai visus džiugino, buvo linksma visiems. Po to prasidėjo didžioji  istorijos, lietuvių kalbos ir muzikos viktorina apie Lietuvą vyresnių klasių mokiniams. Dalyviai buvo pasiskirstę į tris komandas: gediminaičiai, kudirkiečiai, kalbininkai. Visi buvo parengę savo pristatymus ir emblemas. Na ir užvirė žinių apie Lietuvą mūšis, kurį po pusantros valandos laimėjo gediminaičių komanda. O iš tiesų laimėjo visi. Ne vien todėl, kad Direktorė pavaišno visus šokoladais, bet ir todėl, kad per  viktoriną mokiniai daug sužinojo, įtvirtinosavo žinias ir mokėjimus. O tai didžiausia mokinio vertybė.

Mokyklos fojė veikė bibliotekininkės Reginos Jodko surengta nuotraukų, dokumentų, knygų paroda, atspindinti 1918 metų istorinius įvykius ir garsius to meto veikėjus.