Bibliotekų metams – pilietinė akcija

2016-05-13

Žmogus į biblioteką įžengė dar senovės civilizacijose. Bėgant amžiams bibliotekininkai nuveikė galingą žmogaus lavinimo darbą. Tą patį jie daro ir mūsų dienomis. Tad pelnytai 2016 – ieji metai paskelbti Bibliotekų metais.

Bibliotekininkas,  dirbantis su vaikais turi būti ypatingai pasiruošęs darbui su mažaisiais skaitytojais  - neturinčiais gyvenimo patirties. Auklėjant bręstantį žmogų, be tėvų, mokytojų pastangų, didelį vaidmenį atlieka ir bibliotekininkas.

Dūkštų pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Regina Jodko su pagarba  ir meile sutinka kiekvieną, kurios klasės jis bebūtų, skaitytoją. Visiems parenka mokinio  amžių atitinkančią knygą, pataria, pasiūlo. Svarbu skaitytoją priversti ne skaityti, o mąstyti, kurti.

Nepraeina nei viena valstybinė šventė be bibliotekininkės paruoštų knygų, dokumentų, nuotraukų parodėlių, skirtų minimai datai. Parodos organizuojamos ir pačioje bibliotekoje, pagerbiant lietuvių ar lenkų rašytojų jubiliejus.

Reginos Jodko organizuotoje Bibliotekų metams paminėti pilietinėje akcijoje dalyvavo 1, 3 klasių mokiniai. Su technologijų vyresn. mokytoja Mažena Gasparovič mažieji skaitytojai gamino knygų skirtukus. Didelis darbas iš mažens vaiką išmokyti gerbti knygą, nelankstyti  lapų, o įdėti dailų, paties pagamintą skirtuką. Akcija pavyko – pradinukams labai patiko pirmoji pažintis su knyga. Gal būt ne vienam gimė meilė knygai.

Vaikučių džiaugsmui, 2016m. gegužės 13 dieną bibliotekininkės Reginos Jodko iniciatyva surengta vaikų darbelių parodėlė.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Adelė Liudgarda Čepienė