2016 metai - Bibliotekų metai

2016-04-16

Kad vėl atgimtų knygos vaidmuo ir jos svarba kiekvieno žmogaus gyvenime, 2016 m. Lietuvoje paskelbti Bibliotekų metais. Ta proga ir Dūkštų pagrindinėje mokykloje suplanuota gausybė sumanymų, propaguojančių biblioteką: knygų asortimento ir skaičiaus didinimas, pamokos bibliotekoje, pokalbiai ir diskusijos, bendradarbiavimas su kitomis bibliotekomis, konkursai, knygų ir dokumentų parodos įvairių švenčių proga, kūrybinės dirbtuvės ir kt. Mokyklos bibliotekai vadovauja Regina Jodko, kuri ne tik sąžiningai eina bibliotekininkės pareigas, bet ir daug laiko skiria darbui su mokiniais, norėdama juos sudominti skaitymu ir supratimu, kaip svarbu sparčiai besivystančių technologijų metu neprarasti ryšio su knyga. Bibliotekininkės iniciatyva, minint Tarptautinę vaikų knygų dieną, ketvirtadienį balandžio 14 d., buvo organizuotas piešinių konkursas „Mano mylimiausia knyga”, kuriame dalyvavo pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis Genoefa Šocik ir Ana Pozniak. Piešiančių vaikų akyse atspindėjo didžiulis susidomėjimas, džiaugsmas ir pasitenkinimas savo darbo rezultatais. Mergaitės piešė princeses iš įvairių pasakų, iliustravo eilėraščius ir pasakojimus, berniukų darbuose atsirasdavo herojai gražiame spalvoto peizažo fone. Galima daryti išvadą, kad toks užsiėmimas ugdo vaiko vaizduotę, padeda geriau atminti aprašytus įvykius ir įsijausti į herojų vaidmenį.Vyresnių klasių mokiniai piešė kunigo Jano Tvardovskio eilėraščių iliustracijas, kas suteikė galimybę pajausti, suprasti ir pamėgti poeto kūrybą. Tikimės, kad visi reklamuojantys biblioteką renginiai sukels naują susidomėjimo knyga bangą.
Dailės mokytoja metodininkė Irena Žygis