Rudenėjančiose Dūkštose - sveikatingumo diena

2016-09-16

Rugsėjo 16 d. iš pat ryto  Dūkštų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai rinkosi prie Neries regioninio parko informacinio centro. Niekur kitur negali būti  geresnės aplinkos sveikatingumo dienai, kaip miškas, grynas oras, tyla ir ramybė, vaizdingas gido pasakojimas apie gamtos paslaptis ir stebuklus.

Svetingai sutikęs mokinius, parko gidas Saulius Pupininkas netradicinėje gamtos pamokoje moksleiviams papasakojo ir parodė kasdienių, bet iki šiol nepastebėtų gamtos išdaigų ir netikėtumų. Po nuostabaus Sauliaus pasakojimo visi patraukė į rudenėjantį mišką, kur mokiniai buvo supažindinami su įvairiais augalais ir gyvūnais, vėl klausėsi pasakojimų apie vabzdžius, į švarius  Dūkštos vandenis atplaukiančias neršti lašišas,  paprastus ir nepaprastus augalus, apie pilkapynus ir piliakalnius.

Tai buvo ne tik sveikatingumo diena, bet ir kerinti netradicinė pamoka gamtoje. Mokiniai papildomai sužinojo apie dalykus, kurių vadovėliuose nebūna. Jie kitaip ėmė žiūrėti į mažuosius miško gyventojus, į mus supantį pasaulį. Tokios iškylos žadina meilę gamtai, užuojautą ir norą padėti silpnesniems. Tai nepamirštama.