Tradicinė socialinė akcija „Plauk garlaiviu Trakuose“

2016-11-10

Kasmet, gegužės pabaigoje, Vaikų gynimo dienos proga, vykdoma tradicinė socialinė akcija „Plauk garlaiviu Trakuose“. Šiais metais akcija vykdoma jau 10-ąjį kartą. Dūkštų pagrindinės mokyklos 8-10 klasės  moksleiviai akcijoje ir konkurse dalyvavo antrą kartą.  Šiais metais skelbiamas piešinių konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybei ,,Mes piešiame savo kraštą“. Mokinius paruošė  dailės mokytoja Irena Žygis, kurį kartu su mokytoja Edita Staniūlionienė buvo atsakinga už išvykos organizavimą.

Mokiniai buvo plukdomi „Skaisčio“ garlaiviu Galvės ežere, kur grožėjosi puikiais Trakų salos pilies, Užutrakio dvaro vaizdais. Vėliau lydinčios mokytojos pravedė ekskursiją. Mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti Trakus, apsilankė Užutvarkio dvare, pamatė netoli Trakų, įkurtą „Angelų kalvą“ . Šiandien į Užutrakį dažniausiai patenkame sausumos keliu, kuriuo nesinaudojo grafo šeima, nes jis buvo skirtas ūkio reikmėms ir pramintas „bulvių" keliu. Į pusiasalį buvo keliamasi plaustu per Galvės ir Skaisčio ežerų sąsmauką, prie kurios pastatytame namelyje gyveno keltininkas. Nuo perkėlos link rūmų vedė „Kunigaikščių alėja", gerai matoma iš altanos pavėsinės nuo vienos iš parko kalvų. O labiausiai į ežerą išsikišusioje pusiasalio dalyje, mažyčių tvenkinių apsuptyje besikeliančius per sąsiaurį laimindavo Mergelės Marijos su Kūdikiu skulptūra.

Šiandien Užutrakio dvaro sodyba - nacionalinės reikšmės kultūros paminklas, valdomas ir tvarkomas Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos. Užutrakis sparčiai atgimsta: restauruojami rūmai, ūkiniai dvaro pastatai ir parkas - atkuriami nunykę tvenkiniai, tvarkomi želdiniai, į parką sugrįžta skulptūros ir vazos, kiti jį puošę mažosios architektūros elementai.

Po ilgų pasivaikščiojimų apsilankėme „Senojoje kibininėje“, kur galėjome paragauti skanių, ką tik iškeptų kibinų. Džiaugdamiesi puikių akimirkų atsiminimais nuoširdžiai dėkojame šią įspūdingą kelionę inicijavusai Seimo narei gerb. Dangutei Mikutienei.

Piešimo konkure dalyvavo  11 mokinių. Spalio men. sužinojome, kad  10 kl. mokinys Danielius Masalskis ir 8 kl. mokinis Ernest Ostapenko tapo konkurso „Mas piešiame savo kraštą“ laureatais. Jie buvo apdovanoti LR Seimo diplomais.